امنیت سایت چیست؟


security
امنیت چه اهمیتی دارد؟

امنیت وبسایت یکی از مهم ترین نکات هر وبسایت است که تاثیر به سزایی در سئو و جذب مشتری دارد. اعتماد مشتری به وبسایت شما یکی از مهم ترین فاکتورهای پیشرفت هر وبسایت است که درصورت نداشتن امنیت مناسب، این امر انجام نمی شود؛ علاوه بر این گوگل به امنیت وبسایت ها همیت بسیاری می دهد و طبق این سیاست سایت های بدون امنیت پیشرفتی در گوگل نمی کنند.

در صورتی که سایت شما از امنیت قابل قبولی برخوردار نباشد، این سایت زمینه را برای سوء استفاده هکرها آماده کرده است. هکرهای کلاه سیاه می توانند با نفوذ به چنین وبسایت هایی اطلاعات تمامی مخاطبان شما را دزدیده و از آنها به نحو نادرست استفاده کنند که درصورت به رخ دادن چنین اتفاقی، سایت شما از نظر جلب اعتماد و سئو به شدت سقوط خواهد کرد.

website security

فاکتورهای امنیت چیست؟

امنیت وبسایت فاکتورها و نکات متعدد بسیاری دارد که در این وبلاگ به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد. دیتابیس مهم ترین قسمت هر وبسایت است که معمولا هکر ها برای به دست آوردن اطلاعات مشتریان سعی در هک کردن آن می کنند. برای جلوگیری از هک شدن دیتابیس و لو رفتن اطلاعات مشتریان، کدهای سرور شما باید به صورت ایمن و درست نوشته شده باشند تا هکر ها نتوانند از باگ های آن استفاده کرده و به دیتابیس شما دسترسی پیدا کنند. .

یکی دیگر از روش های امنیت وبسایت، جلوگیری از حملات xss است. xss به صورت مختصر یعنی تزریق کدهای جاوا اسکریپت به اینپوت ها و مکان های ورود اطلاعات وبسایت، برای ساختن باگ های مختلف و استفاده از آنها. این نوع حملات اصولا مشکل جدی و بزرگی را به وجود نمی آورند، اما درصورتی که شما در این حوزه کاری انجام نداده باشید، درست شدن چنین باگ هایی سبب آزار مشتری و افزایش نرخ پرش وبسایت شما می شود.

SSL یکی از مهم ترین فاکتور های امنیت هر وبسایت است که حتما شما نیز آن را شنیده اید. این گواهی یکی از مؤثر ترین فاکتور های سئو گوگل است که برای تهیه ی آن باید به شرکت هاستینگ درخواست بدهید.

برای افزایش امنیت وبسایت وردپرسی چکار کنیم؟

وردپرس یکی از محبوب ترین پلتفرم های ساخت سایت است، که به دلیل رابط کاربری خوب و قدرت بالا، مورد توجه قرار گرفته است. این پلتفرم با استفاده از زبان php ساخته شده و این سبب می شود تا راه های بسیاری برای هک کردن وبسایت های وردپرسی وجود داشته باشد. امّا برای افزایش امنیت وبسایت های وردپرسی چه کنیم؟ یکی از بهترین راهکارها برای افزایش امنیت چنین وبسایت هایی، استفاده از افزونه های امنیت است. افزونه های امنیت وردپرس، علاوه بر تثبیت کردن امنیت وبسایت، خیال شما را از بابت هک شدن راحت می کنند.

افزونه های امنیت را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه ی افزونه های وردپرس، باید حتما آنها را از مکانی معتبر و قابل اعتماد خریداری کرد، چون درصورت تغلبی و یا خراب بودن افزونه، نه تنها وبسایت شما بهتر نمی شود، بلکه از نظر سرعت و امنیت به آن لطمه وارد می شود؛ علاوه بر این درصورت نداشتن پشتیبانی شما باید تمام مشکلات پیش آمده در حین نصب و استفاده را شخصا حل کنید، اما در صورت داشتن پشتیبانی، تیم پشتیبانی در تمامی این امور به شما کمک خواهد کرد.

computer security

موفق باشید!